Sağlık

İstanbul’da Hacamat Yapan Yerler ve Hacamat Fiyatı | 2024

Günümüzün popüler bir tamamlayıcı tıp tedavisi olan hacamat, yetkinliği olan ve izni bulunan yerlerde yaptırılmalıdır. Aksi halde yan etkilerinin ortaya çıkma riski daha da artacaktır. Arama motorlarında yaptığımız araştırma neticesinde şu sorularınıza yanıt vermek istiyoruz: İstanbul’da en iyi hacamat yapan yerler neresi? İstanbul’da hacamat fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

İstanbul’da hacamat yapan hastaneler ya da özel yerler genelde vücuttaki kötü kanı temizlemek yahut bazı sağlık sorunlarına çözüm aramak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Kökeni binlerce yıl öncesine dayanan bir geleneksel tıp yöntemi olan hacamat işleminin uzman fizyoterapistler tarafından yapılması gerekiyor. Ayrıca İstanbul’da klinik statüsünde olmayan alternatif tıp merkezlerinde bu tedavi şekline ulaşmak mümkün.

İnsanlık tarihinde uzun bir geçmişe sahip olan hacamat, birçok kültürde farklı amaçlarla uygulanmıştır. Özellikle Orta Doğu, Asya ve Afrika gibi bölgelerde yaygın olarak uygulanan bu yöntem, son yıllarda modern tıbbın etkisiyle birçok yerde unutulmaya yüz tuttu. Ancak hala ülkemizde popülerliğini korumaya devam ediyor.

Günümüzün popüler bir tamamlayıcı tıp tedavisi olan hacamat, yetkinliği olan ve izni bulunan yerlerde yaptırılmalıdır. Aksi halde yan etkilerinin ortaya çıkma riski daha da artacaktır. Arama motorlarında yaptığımız araştırma neticesinde şu sorularınıza yanıt vermek istiyoruz: İstanbul’da en iyi hacamat yapan yerler neresi? İstanbul’da hacamat fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

Hacamat Nedir?

Cilt üzerine yapılan küçük kesilerle veya vakumla kan çekme işlemini ifade eden geleneksel tedavi yöntemine hacamat denir. Toksinlerin atılması, kan dolaşımının artması ve ağrıların azalması gibi faydaları olduğuna inanılır. Ancak hijyenik olmayan koşullarda yapıldığında enfeksiyon riski taşır. Hacamat, özellikle Orta Doğu, Asya ve Afrika’da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hacamatın temel ilkesi, vücuttaki zararlı maddelerin kan yoluyla dışarı atılmasını sağlamaktır. Bu işlem sırasında belirli noktalara yapılan vakumla kan çekme işlemi gerçekleştirilir. Geleneksel yöntemlerde, genellikle sığır boynuzu, bambu veya cam gibi malzemeler kullanılarak hacamat yapılmaktadır. Ancak modern yöntemlerde, tek kullanımlık vakum setleri tercih edilmektedir.

İstanbul’da Hacamat Yapan Hastaneler ve Özel Yerler Listesi 2024

İstanbul’da birçok hastane ve tıp merkezi geleneksel hacamat tedavisi sunuyor. Bu merkezler, uzman sağlık personeli eşliğinde hijyenik koşullarda hizmet veriyor. Şehrin farklı bölgelerinde bulunan sağlık kuruluşları arasında seçim yapmak mümkün. Hacamat hizmeti sunan tanınmış hastaneler arasında Acıbadem, Memorial, Medipol, Florence Nightingale gibi kurumlar var.

Hastanelerin yanı sıra İstanbul’un çeşitli semtlerinde bulunan özel tıp merkezleri de hacamat hizmeti veriyor. Kentin bu alandaki hizmet noktalarından bazılarını aşağıya not düşüyoruz.

İstanbul’da 2024 yılında hacamat yaptırabileceğiniz bazı popüler noktalar:

  • İstanbul Özel Hacamat Merkezi
  • Mehmet Çeliktan
  • Esenyurt Hacamat Merkezi
  • Ümraniye Üsküdar Hacamat Hayru Şifa
  • Esenler Hacamat ve Sülük Terapi Merkezi
  • Turanşah Tümer
  • Dr. Burak AYDIN

İstanbul Özel Hacamat Merkezi

İstanbul’un Fatih ilçesindeki özel klinikte hizmet veren bu tesis, birçok geleneksel tedavi yöntemi gibi hacamat konusunda iyi seviyede görünüyor. Sadece ziyaretçi yorum ve puanlarına bakıldığında iyi bir seviyede oldukları görülüyor. Tamamen randevu sistemiyle çalışıyorlar ve bunun için telefonla iletişim kurulması yeterli. İstanbul’da hacamat yapan yerler bu tesisi değerlendirmeye alabilir.

ADRES: Topkapı, Pazar Tekkesi Sk. no:15, 34093 Fatih/İstanbul

TELEFON: 0532 224 78 30

Müşteri Yorumu: İstanbul hacamat i googledan en iyi yorumlardan buldum, söylenen şeylere ek olarak Metin abi dünyanın en iyi insanlarından diyebilirim, tevazuda sınır yok ama biraz muhabbet ederseniz gayet kültürlü ve nazik bir insan, Hayatımda ilk kez hacamat yaptırdım çok memnun kaldım hiç acı hissetmedim ortam gayet hijyenik ve temizdi. Herkese öneririm..

Dr. Mehmet Çeliktan

Türk bir hekim ve akademisyendir. Tıp alanındaki uzmanlığı ve akademik kariyeri ile tanınıyor. Özellikle alternatif tıp, geleneksel tedavi yöntemleri ve sağlık konularında çalışmalar yapmış. Hacamat gibi geleneksel tedavi yöntemlerine ilişkin araştırmalarıyla da İstanbul bölgesinde adından sıkça söz ettiriyor.

ADRES: Hürriyet, Sedef Sk. No:33, 34197 Bahçelievler/İstanbul

TELEFON: 0536 950 71 73

Müşteri Yorumu: hacamat ve ozon tedavisi için gittigimiz klinikte çok memnun kaldık , ilk önce annemin dizleri için Mehmet Hoca’dan yardım aldık ve memnun kaldık gittiğimiz yerlerde benim en çok dikkat ettiğim hijyen konusudur. 2 veya 3 kere annem için gittikten sonra hamat yaptırmaya karar verdim ve her gittiğimde etraf temiz ve çok hijyenik olduğunu gördüm . Daimi olarak annem babam dayım kardeşim neredeyse tüm yakınlarıma önerdim ve çok memnun kaldılar ve kalmaya devam ediyoruz

Esenyurt Hacamat Merkezi

Esenyurt’ta yaşayanlar veya bu bölgede tedavi almak isteyenler Bağlar mahallesindeki hacamat merkezine bakabilir. İlgi gören, müşteri yorumlarıyla da iyi bir seviyede olduğunu gösteren merkezi arayıp bilgi alabilirsiniz.

ADRES: bağlar mahallesi doğan araslı caddesi orion park evleri, 34100 Esenyurt/İstanbul

TELEFON: 0551 082 83 57

Müşteri Yorumu: Nur hocama çok tesekkurlerimi saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Kendisi alanının en iyisi diyebilirim kendisinden Allah razı olsun dersleri en ince ayrıntısına kadar anlatıyor ve kesinlikle anlamama durumunuz yok. Şiddetle tavsiye ediyorum bu yolda olan arkadaşlarıma..

Esenler Hacamat Merkezi

İstanbul’da hacamat yapan yerlerden biri de Esenler’de bulunmaktadır. Vücuttan toksinlerin atılması, kan dolaşımının artması ve birçok sağlık probleminin giderilmesi için kişiler bu merkezi tercih edebiliyor. Rezervasyonla hasta kabulü yapan tesisi aşağıdaki telefondan arayabilirsiniz.

ADRES: Nenehatun Mah, Horasan Cd. No: 39, 34220 Esenler/İstanbul

TELEFON: 0543 305 19 87

Müşteri Yorumu: Tanıdık tavsiyesi üzerine gittik ve gerçekten guler yüzlü ilgili alakalı ve işlerinin ehli insanlar islama göre dua niyet ederek yapmaları ayrıca güzel evet herkes yapıyor ama işini iyi yapan tecrübeli bilgili insanlara yaptırmak önemli artı yapılan yerin hijyenik olması önemli her anlamda memnun kaldık gitmek isteyenler varsa düşünen varsa gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz

İstanbul’da Hacamat Fiyatları 2024

İstanbul’da hacamat tedavisi için fiyatlar yere ve uygulanan yönteme göre değişiklik gösteriyor. Genelde fiyatlar, kullanılan malzeme, sağlanan hizmetin niteliği ve merkezin konumu gibi faktörlere bağlı. Basit bir hacamat işlemi için fiyatlar genellikle daha düşükken, özel bir tedavi planı veya ek hizmetler içeren işlemler daha yüksek oluyor. Buna göre 400 TL’den başlayan ve 2,000 TL üzerine çıkan rakamları işaret edebiliyoruz.

2024 yılında İstanbul bölgesi hacamat yaptırmanın fiyat listesi:

TARİH HACAMAT YAPTIRMA ÖZEL HASTANE ÖZEL KLİNİK
2024 Ocak İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Şubat İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Mart İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Nisan İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Mayıs İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Haziran İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Temmuz İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Ağustos İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Eylül İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Ekim İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Kasım İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL
2024 Aralık İstanbul bölgesinde hacamat fiyatı 750 TL – 2,000 TL 400 TL – 1,000 TL

*rakamlar yerine ve kişiye göre değişebilir.

İstanbul’daki Hacamat Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)     Pendik’te hacamat yapan yer var mı?

Pendik’te çok sayıda hacamat yapan yer var. Alternatif yaşam merkezi bunlardan bir tanesidir.

b)     İstanbul’da hacamat yaptırmak pahalı mı?

Tedavinin kapsamı ve yapılacak yer pahalılık seviyesini belirlemektedir. 400 TL’ye de yapan yer bulunurken 2,000 TL’ye de bu hizmeti sunan tesisler bulunuyor.

c)      İstanbul’un en iyi hacamatçısı kim?

Bu konuda çok sayıda görüş var ancak net bir yönlendirme yapmanın doğru olmayacağını düünüyoruz.

 

Bu yazılar ilginizi çekebilir:

Güncel Spor Salonu Açma Maliyeti 2023 | Ne Kadara Açılır?

Güncel Gündelikçi Kadın Fiyatları 2023 | Ne Kadara Temizler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu